يك پيشنهاد براي خريد سوله

 كسب و كار و خريد سوله ي ارزان قيمت 

براي شروع كارتان از سوله هاي دست دوم استفاده كنيد تا هزينه ي كمتري را بدهيد . مطمئن باشيد كه اين سوله ها از كيفيت عالي برخوردار است و فقط دچار ايراداتي در هنگام ساخت شده اند كه بازسازي ميشوند.سوله هاي دست دوم را معمولا رنگ ميكنند و بازسازي  ميكنند وميفروشند . اين سوله ها هزينه ي خيلي كمي را در بر دارند . براي همين فروش بالايي دارند.چون ميتوان قطعاتش را از هم جدا كنند و دوباره بازسازي ميكنند.و حتي قسمتهايي از آن را  حذف و دوباره قطعه ي نو را جايگزين كنند.

 سوله هاي كاركرده و دست دوم

اين سوله  ها براي فروش از ويژگي خاصي برخوردارند.سوله هاي كاركرده  از هزينه ي پاييني برخوردار است .كساني كه تصميم به خريد سوله در كار و راه اندازي جديد ميتوانند هزينه هاي كمتري انجام دهند كه يكي از آنها پرداخت هزينه ي كم براي سوله است .قابل توجه شما اينكه  خيلي از كارخانه ها و شركتهاي مهم و پيشرفته  اول از اين سوله هاي دست دوم براي كارشان تهيه كرده اند. سوله هاي دست دوم فقط  يا ايراد در هنگام ساخت آن دارند يا اينكه قطعلت آن خراب شده است . كه با جدا كردن آن ميتوانند عيب يابي كنند و مشكل آن را برطرف كنند و به عنوان يك سوله  ي عالي وبا كيفيت در اختيار شما قرار دهند . اما با هزينه ي كم  و كاراايي  و كيفيت بالا در خدمت مراجعه كنندگان قرار ميگيرد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۱۲:۱۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

درباره هولوگرافي هاي پيشرفته

شناخت هولوگرافي هاي پيشرفته

در مطالب قبللي به ميزان بسيار زيادي به شما درباره هولوگرافي ها صحبت كرديم و اطلاعاتي را گاها در اختيارتان قرار داديم كه كم نظير بوده اند.يكي ديگر از خدماتي كه ما ميخواهيم به شما ارائه دهيممربوط به هولوگرافي هاي پيشرفته است تا شما بتوانيد استفاده كردن از آنها در صنعتتان به ميزان بسيار زيادي پيشرفت خود را رقم بزنيد.

تمامي آزمايشات پيشين مقدماتي هستند .آن ها از تجهيزات ساده براي نمايش اصول اساسي هولوگرافي بهره مي گيرند .به هر حال محدوديت هاي بسياري نيز دارند .براي مثال :
-ميزان شدت ميان اشعه ي مرجع و شي قابل كنترل نيستند .بنابراين كيفيت هولوگرام قابل مشاهده نيستند .
-هميشه جسم از يك منبع و با يك جهت مشخص روشن مي گردد ،بنابراين سايه ها غير قابل كنترل هستند .
-هميشه تصوير در پشت صفحه قرار دارد .
-براي مشاهده ي تصوير تشكيل شده به وسيله ي هولوگرام پراكنشي به ليزر نياز است.
براي ساخت هولوگرام هايي بدون محدوديت ذكر شده تجهيزات اضافي زير ضروري است :
-وجود يك ليزر پر قدرت كه در تمامي حالات گذري عمل مي كند .بهتر است عملكرد اين ليزر در حالت هاي تك محوره باشد.ليزر هليم نئون ۱۰ الي ۳۰ ميلي واتي پيشنهاد مي شود .
نكات ايمني مرتبط با ليزرها را در نظر بگيريد .
-يك مقياس پر قدرت با درجه ي حساسيت يك ميكرو وات تا يك وات
-يك ميز بزرگ با چهار آينه ي قابل تنظيم رو به جلو ،لنز با بزرگترين فطر و كوتاهترين نقطه ي كانوني ،شكاف دهنده هاي متغير اشعه ،فيلترهاي فرازماني و سوراخچه هاي ۲۵ ميكروني ،صفحه هاي شيشه اي ۴×۵ اينچي ،نگهدارنده ي صفحه و هم چنين سخت افزارهايي براي حفاظت از اين اجزا .
سيستم هاي ارزان قيمت –جايگزيني:يك جعبه ي شني (۳فوت×۴فوت×۱۰اينچ)با تخته ي چند لايي ضخيم بسازيد و آن را با شن شسته شده سيليكا پر كنيد.فيلترهايي فرازماني را با لنزهاي مقعر كوچك وآينه هاي مقعر جايگزين كنيد.تمامي اجزاي نوري را در بالاي لوله هاي pvcبه قطر ۲٫۵ اينچ قرار دهيد .به جاي صفحات از نوار هايي استفاده كنيد و آن را در ميانن صفحات بزرگ شيشه اي با گيره هاي كاغذي محكم قرار دهيد .جعبه ي شني را با چندين غلتك محافظت كنيد و سپس سيستم را بر روي ميز چرخان قرار دهيد .هزينه ي اين سيستم از سيستم هاي تبليغاتي كمتر است وبراي بسياري از اهداف يادگيري قابل استفاده و كارا مي باشد .

درباره هولوگرام پراكنشي دو كاناله

هولوگرام ها خود به دسته هاي ختلفي تقسيم بندي ميشوند و همچنين اين دسته ها خود داراي زير شاخه هاي بسيار زيادي هستند كه ما در ادامه به بررسي بيشتر اين هولوگرام ها خواهيم پرداخت.اما بگذاريد به شما بگوييم كه اين زير شاخه هايي كه قرار است درباره شان صحبت كنيم مربوط به دسته هولوگرام هاي پراكنشي هستند.

از عملكرد به كار برده شده در هولوگرام پراكنشي با استفاده از يك آينه بهره بگيريد و زمان در معرض قرار دهي را به اندازه ي نيم ساعت افزايش دهيد .هولوپليت را برداريد و آن را به سمت بالا و پايين بچرخانيد و آن را به سوي نگهدارنده ي صفحه برگردانيد .حال شي يك و دو را با هم جابه جا كنيد و آن را در حدود نيم ساعت در معرض نور قرار دهيد .مانند قبل عمل كنيد .
در مشاهده تصاوير مجازي و واقعي بسته به اينكه كدام جهت شي رو به بالا است تصاوير متعددي مشاهده مي شود .

شدت انكسار

آزمايش را با توجه به ترتيب هاي آورده شده در تصويربالا انجام دهيد .سطح آينه مي بايست زاويه ي نود درجه با سطح هولوپليت بسازد .به ياد داشته باشيد هيچ گونه شي در اين آزمايش به كار گرفته نمي شود .
در اينجا شي بخشي از اشعه ي ليزر محسوب مي شود كه با آينه منعكس مي گردد .اين تراز بندي همانند نمونه ي تصوير زير است كه در آن اشعه هاي مرجع و اشعه ي شي نقطه ي اساسي به شمار مي آيند .
از عملكرد ها نمونه هاي قبل البته با مدت زمان كمتري براي در معرض قرار دهي استفاده كنيد .
تصوير واقعي هولوگرام تكميل شده را بر روي صفحه ي نمايش قرار گرفته شده در آينه نشان دهيد .آيا در اين مورد تفاوتي ميان تصوير واقعي و مجازي شي وجود دارد ؟
اگر بيش از يك نقطه مشاهده كرديد باقي نقاط در نتيجه ي بازتاب داخلي هولوپليت به وجود آمده اند.براي جلوگيري از چنين بازتاب هايي به يك پشتوانه ي ضد هاله هولوپليت نياز داريم .اين مشكل با رنگ آميزي قسمت شيشه اي هولوپليت قبل از زمان در معرض نور قرار دهي با يك رنگ قابل شست شوي آبي و يا مشكي برطرف مي شود.اين رنگ نور را به محض رسيدن به سطح پشتي در طي قراردادن در معرض نور جذب مي كند .
اين هولوگرام شدت پراكنشي بالايي دارد .يك اشعه ي نور سفيد از پروژكتور رادر ميان هولوگرام بتابانيد و طيف هاي رنگي بر روي صفحه ي نمايش را مشاهده كنيد.از منابعي چون جيوه و نور هاي سديم موجود در خيابان در طول شب نيز مي توان استفاده كرد .

نمايش هاي اضافي

سيستم هايي كه از اين نمونه هاي هولوگرافي براي مشاهده ي خطوط fraunofferاز منبع خورشيدي بهره مي گيرد ،طراحي كنيد .با استفاده از اين سيستم مي توانيد از اجزاي دروني خورشيد آگاه شويد .


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰:۵۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

ويژگي كشف گابريل در هولوگرامها

جايزه ي نوبل براي كشف هولوگرام

 

كسي كه توانست جايزهي نوبل را در جهان بدست آورد شخصي به نام گابريل لايپمن است. او توانست با اين كشف كه ثبت تصاوير رنگي بر روي امولسيونهاي سيلور هاليد سياه و سفيد است را بدست آورد . اين كشف عالي و خارق العاده براي او جايزه ي نوبل را به همراه داشت . اين كشف گابريل در هولوگرامها كاربد خوبي دارد به اين صورت كه  در استفاده ي اين كشف امروزه براي ثبت و ايجاد هلوگرامها از امولسيون لايپمن ايجاد شده. اين يك كشف فوق العاده از هولوگرام است .

يك هولوگرام بازتابي از نور ليزري قرمز رنگ تشكيل شده است .زماني كه اين هولوگرام با نور سفيد روشن مي گردد تصوير به رنگ زرد و يا سبز ظاهر مي شود .علت چيست؟
پاسخ :امولسيون با گسترش و خشك شدن هولوگرام كوچكتر مي شود .اين عمل سبب مي شود فضاي بين سطوح هذلولي كاهش پيدا كند .بنابراين طول موج كوتاهتري بازسازي مي شود .باقرار دادن هولوگرام در قسمت بالاي فنجان قهوه ي داغ امولسيون متورم مي گردد و رنگ تصوير آن در يك لحظه به قرمز تبديل مي شود .

ساده ترين روش ساخت هولوگرام

شكل بالا ساده ترين روش ساخت هولوگرام را نمايش مي دهد .يك جسم جامد در ارتباط با هولوپليت قرار مي گيرد در حالي كه امولسيون در روبروي شي قرار مي گيرد .نور منتشر شده از ليزر الكترودي در معرض امولسيون قرار مي گيرد .هر نقطه از شي نور را از پشت به ميان امولسيون پخش مي كند با نور مستقيم منبع sتداخل پيدا مي كند و سبب ايجاد مجموعه اي از آينه هاي هذلولي منحصر به فرد در ميان هولوگرام مي گردد .
هنگامي كه هولوگرام با منبع نور گرم شونده روشن مي گردد مجموعه اي از آينه هاي هذلولي يك تصوير مجازي از نقطه اي از جسم را باز سازي مي كنند .در نهايت تمام مجموعه ي آينه ها تصوير سه بعدي را در يك رنگ بازسازي مي كند .
براي ساخت هولوگرام تمام رنگي نور سه ليزر (قرمز،سبز،آبي)با يك اشعه تركيب مي شوند و هولوگرام را به روش هاي از پيش گفته ثبت مي كنند .به هر حال به يك فرآيند گسترشي براي اطمينان از عدم كوچك شدن هولوگرام نياز داريم .


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۸:۴۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

هولوگرام ها هوشمند

درباره مفهوم هولوگرام هاي هوشمند

همانطور كه در مطالب قبلي درباره آنها صحبت كرده بوديم هولوگرام ها در انواع بسيار زيادي براي كاربرد هاي بسيار متفاوتي ايجاد ميشوند. يكي از اين كاربرد ها و شيوه هاي توليد را ميتوانيم هولوگرام ها هوشمند بدانيم كه شما ميتوانيد با بهره گيري بسيار بالايي از اين هولوگرام ها در صنعت خود تفاوت هاي بسيار زيادي را ايجاد كنيد.

مفهوم هولوگرام هاي هوشمند هميشه بعنوان بخشي از اس سي.آي-اف.آي بوده اند ام اآنچه كه دور آن خط ميكشد همگرايي ساختار اين تكنولوژي است.

  • ابتدا بين رانندگان در تكامل عينك هاي واقعي تركيبي,مانند هولولنزهاي مايكروسافت.تكامل,دركاربرد هولوگرام ها را قابل جابه جايي كرده است.

 نياز هاي دنياي تجاري به هولوگرام را بشناسيم

 هولوگرام ها در دنياي امروزه ما كاربرد هاي متفاوتي در عرصه هاي مختلفي دارند.اين را ما بايد به شما به اين صورت بگوييم كه يكي از بزرگترين عرصه هايي كه هولوگرام ها در آنها فعاليت دارند و كمي تا بسيار موفق هم بوده اند را عرصه ي تجارت ميدانيم.اما چرا ؟

امروزه يك مادر باردار كه براي يك چكاپ عادي نزد پزشك ميرود,ميتواند ضربان قلب نوزاد در حال رشد خود را بشنود و حتي يك تصوير انتزاعي فرا صوت از او ببيند.در آينده ي بسيار نزديك,تركيبي از تكنولوژي هولوگرافيك و هوش مصنوعي ميتواند اين تجربه را به چيزي حتي مطلوب تر تبديل كند و بطوري كه والدين ميتوانند تصويري سيصد و شصت درجه از نوزاد در طول چرخه ي تكامل را ببينند.
پيشرفت سريع هولوگرام ها ميتواند دنياي ما را به كل تغيير دهد و ما اين رويداد را در اطراف خود ميبينيم.از سرگرمي هايي مانند پوكمون,كه با واقعيت تركيب شده است درميابيم كه دنيا داراي نيروي مغناطيسي است و افراد را ترسيم ميكند.در فرانسه,دنياي سياست به طور موفقيت آميزي شروع به استفاده از اين تكنولوژي جديد كرده است تا در يك زمان حضار را بطور زنده در مكان هاي متعدد نمايش دهد.در طول كمپين انتخاباتي اخير فرانسه,جين لوس ملنكان,حاميان خويش را در دايجن نشان داده است در حالي كه هولوگرام هاي وي همزمان در شش شهر فرانسوي ديگر ديده ميشدند.
رشته ي طب نيز بر روي مجموعه ي عظيمي در تكنولوژي سرمايه گذاري كرده است.با پذيرش روبه افزايش هولوگرافي پزشكي براي آموزش و تحقيقات,انتظار ميرود بازار جهاني هولوگرام در سال دوهزارو بيست يك,يك و هشتاد دو ميليارد و هولرگرافي طبي در سال دوهزار و بيست و يك به تنهايي به يك ميليارد برسد.به طور كلي در دنياي ما و در دنياي تجارت اين به چه معناست؟
با مخاطبان رو به ازدياد,براي كاهش هزينه ي طراحي ياكمك به طرح هاي بد با زير سازي تصاوير هولوگرافيك,هولوگرافي به ما كمك خواهد كرد تا بطور يكپارچه دنياي واقعي و دنياي ديجيتالي را درهم ادغام كنيم.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۴:۲۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |