درباره هولوگرافي هاي پيشرفته

شناخت هولوگرافي هاي پيشرفته

در مطالب قبللي به ميزان بسيار زيادي به شما درباره هولوگرافي ها صحبت كرديم و اطلاعاتي را گاها در اختيارتان قرار داديم كه كم نظير بوده اند.يكي ديگر از خدماتي كه ما ميخواهيم به شما ارائه دهيممربوط به هولوگرافي هاي پيشرفته است تا شما بتوانيد استفاده كردن از آنها در صنعتتان به ميزان بسيار زيادي پيشرفت خود را رقم بزنيد.

تمامي آزمايشات پيشين مقدماتي هستند .آن ها از تجهيزات ساده براي نمايش اصول اساسي هولوگرافي بهره مي گيرند .به هر حال محدوديت هاي بسياري نيز دارند .براي مثال :
-ميزان شدت ميان اشعه ي مرجع و شي قابل كنترل نيستند .بنابراين كيفيت هولوگرام قابل مشاهده نيستند .
-هميشه جسم از يك منبع و با يك جهت مشخص روشن مي گردد ،بنابراين سايه ها غير قابل كنترل هستند .
-هميشه تصوير در پشت صفحه قرار دارد .
-براي مشاهده ي تصوير تشكيل شده به وسيله ي هولوگرام پراكنشي به ليزر نياز است.
براي ساخت هولوگرام هايي بدون محدوديت ذكر شده تجهيزات اضافي زير ضروري است :
-وجود يك ليزر پر قدرت كه در تمامي حالات گذري عمل مي كند .بهتر است عملكرد اين ليزر در حالت هاي تك محوره باشد.ليزر هليم نئون ۱۰ الي ۳۰ ميلي واتي پيشنهاد مي شود .
نكات ايمني مرتبط با ليزرها را در نظر بگيريد .
-يك مقياس پر قدرت با درجه ي حساسيت يك ميكرو وات تا يك وات
-يك ميز بزرگ با چهار آينه ي قابل تنظيم رو به جلو ،لنز با بزرگترين فطر و كوتاهترين نقطه ي كانوني ،شكاف دهنده هاي متغير اشعه ،فيلترهاي فرازماني و سوراخچه هاي ۲۵ ميكروني ،صفحه هاي شيشه اي ۴×۵ اينچي ،نگهدارنده ي صفحه و هم چنين سخت افزارهايي براي حفاظت از اين اجزا .
سيستم هاي ارزان قيمت –جايگزيني:يك جعبه ي شني (۳فوت×۴فوت×۱۰اينچ)با تخته ي چند لايي ضخيم بسازيد و آن را با شن شسته شده سيليكا پر كنيد.فيلترهايي فرازماني را با لنزهاي مقعر كوچك وآينه هاي مقعر جايگزين كنيد.تمامي اجزاي نوري را در بالاي لوله هاي pvcبه قطر ۲٫۵ اينچ قرار دهيد .به جاي صفحات از نوار هايي استفاده كنيد و آن را در ميانن صفحات بزرگ شيشه اي با گيره هاي كاغذي محكم قرار دهيد .جعبه ي شني را با چندين غلتك محافظت كنيد و سپس سيستم را بر روي ميز چرخان قرار دهيد .هزينه ي اين سيستم از سيستم هاي تبليغاتي كمتر است وبراي بسياري از اهداف يادگيري قابل استفاده و كارا مي باشد .

درباره هولوگرام پراكنشي دو كاناله

هولوگرام ها خود به دسته هاي ختلفي تقسيم بندي ميشوند و همچنين اين دسته ها خود داراي زير شاخه هاي بسيار زيادي هستند كه ما در ادامه به بررسي بيشتر اين هولوگرام ها خواهيم پرداخت.اما بگذاريد به شما بگوييم كه اين زير شاخه هايي كه قرار است درباره شان صحبت كنيم مربوط به دسته هولوگرام هاي پراكنشي هستند.

از عملكرد به كار برده شده در هولوگرام پراكنشي با استفاده از يك آينه بهره بگيريد و زمان در معرض قرار دهي را به اندازه ي نيم ساعت افزايش دهيد .هولوپليت را برداريد و آن را به سمت بالا و پايين بچرخانيد و آن را به سوي نگهدارنده ي صفحه برگردانيد .حال شي يك و دو را با هم جابه جا كنيد و آن را در حدود نيم ساعت در معرض نور قرار دهيد .مانند قبل عمل كنيد .
در مشاهده تصاوير مجازي و واقعي بسته به اينكه كدام جهت شي رو به بالا است تصاوير متعددي مشاهده مي شود .

شدت انكسار

آزمايش را با توجه به ترتيب هاي آورده شده در تصويربالا انجام دهيد .سطح آينه مي بايست زاويه ي نود درجه با سطح هولوپليت بسازد .به ياد داشته باشيد هيچ گونه شي در اين آزمايش به كار گرفته نمي شود .
در اينجا شي بخشي از اشعه ي ليزر محسوب مي شود كه با آينه منعكس مي گردد .اين تراز بندي همانند نمونه ي تصوير زير است كه در آن اشعه هاي مرجع و اشعه ي شي نقطه ي اساسي به شمار مي آيند .
از عملكرد ها نمونه هاي قبل البته با مدت زمان كمتري براي در معرض قرار دهي استفاده كنيد .
تصوير واقعي هولوگرام تكميل شده را بر روي صفحه ي نمايش قرار گرفته شده در آينه نشان دهيد .آيا در اين مورد تفاوتي ميان تصوير واقعي و مجازي شي وجود دارد ؟
اگر بيش از يك نقطه مشاهده كرديد باقي نقاط در نتيجه ي بازتاب داخلي هولوپليت به وجود آمده اند.براي جلوگيري از چنين بازتاب هايي به يك پشتوانه ي ضد هاله هولوپليت نياز داريم .اين مشكل با رنگ آميزي قسمت شيشه اي هولوپليت قبل از زمان در معرض نور قرار دهي با يك رنگ قابل شست شوي آبي و يا مشكي برطرف مي شود.اين رنگ نور را به محض رسيدن به سطح پشتي در طي قراردادن در معرض نور جذب مي كند .
اين هولوگرام شدت پراكنشي بالايي دارد .يك اشعه ي نور سفيد از پروژكتور رادر ميان هولوگرام بتابانيد و طيف هاي رنگي بر روي صفحه ي نمايش را مشاهده كنيد.از منابعي چون جيوه و نور هاي سديم موجود در خيابان در طول شب نيز مي توان استفاده كرد .

نمايش هاي اضافي

سيستم هايي كه از اين نمونه هاي هولوگرافي براي مشاهده ي خطوط fraunofferاز منبع خورشيدي بهره مي گيرد ،طراحي كنيد .با استفاده از اين سيستم مي توانيد از اجزاي دروني خورشيد آگاه شويد .


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰:۵۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

ويژگي كشف گابريل در هولوگرامها

جايزه ي نوبل براي كشف هولوگرام

 

كسي كه توانست جايزهي نوبل را در جهان بدست آورد شخصي به نام گابريل لايپمن است. او توانست با اين كشف كه ثبت تصاوير رنگي بر روي امولسيونهاي سيلور هاليد سياه و سفيد است را بدست آورد . اين كشف عالي و خارق العاده براي او جايزه ي نوبل را به همراه داشت . اين كشف گابريل در هولوگرامها كاربد خوبي دارد به اين صورت كه  در استفاده ي اين كشف امروزه براي ثبت و ايجاد هلوگرامها از امولسيون لايپمن ايجاد شده. اين يك كشف فوق العاده از هولوگرام است .

يك هولوگرام بازتابي از نور ليزري قرمز رنگ تشكيل شده است .زماني كه اين هولوگرام با نور سفيد روشن مي گردد تصوير به رنگ زرد و يا سبز ظاهر مي شود .علت چيست؟
پاسخ :امولسيون با گسترش و خشك شدن هولوگرام كوچكتر مي شود .اين عمل سبب مي شود فضاي بين سطوح هذلولي كاهش پيدا كند .بنابراين طول موج كوتاهتري بازسازي مي شود .باقرار دادن هولوگرام در قسمت بالاي فنجان قهوه ي داغ امولسيون متورم مي گردد و رنگ تصوير آن در يك لحظه به قرمز تبديل مي شود .

ساده ترين روش ساخت هولوگرام

شكل بالا ساده ترين روش ساخت هولوگرام را نمايش مي دهد .يك جسم جامد در ارتباط با هولوپليت قرار مي گيرد در حالي كه امولسيون در روبروي شي قرار مي گيرد .نور منتشر شده از ليزر الكترودي در معرض امولسيون قرار مي گيرد .هر نقطه از شي نور را از پشت به ميان امولسيون پخش مي كند با نور مستقيم منبع sتداخل پيدا مي كند و سبب ايجاد مجموعه اي از آينه هاي هذلولي منحصر به فرد در ميان هولوگرام مي گردد .
هنگامي كه هولوگرام با منبع نور گرم شونده روشن مي گردد مجموعه اي از آينه هاي هذلولي يك تصوير مجازي از نقطه اي از جسم را باز سازي مي كنند .در نهايت تمام مجموعه ي آينه ها تصوير سه بعدي را در يك رنگ بازسازي مي كند .
براي ساخت هولوگرام تمام رنگي نور سه ليزر (قرمز،سبز،آبي)با يك اشعه تركيب مي شوند و هولوگرام را به روش هاي از پيش گفته ثبت مي كنند .به هر حال به يك فرآيند گسترشي براي اطمينان از عدم كوچك شدن هولوگرام نياز داريم .


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۸:۴۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

هولوگرام ها هوشمند

درباره مفهوم هولوگرام هاي هوشمند

همانطور كه در مطالب قبلي درباره آنها صحبت كرده بوديم هولوگرام ها در انواع بسيار زيادي براي كاربرد هاي بسيار متفاوتي ايجاد ميشوند. يكي از اين كاربرد ها و شيوه هاي توليد را ميتوانيم هولوگرام ها هوشمند بدانيم كه شما ميتوانيد با بهره گيري بسيار بالايي از اين هولوگرام ها در صنعت خود تفاوت هاي بسيار زيادي را ايجاد كنيد.

مفهوم هولوگرام هاي هوشمند هميشه بعنوان بخشي از اس سي.آي-اف.آي بوده اند ام اآنچه كه دور آن خط ميكشد همگرايي ساختار اين تكنولوژي است.

  • ابتدا بين رانندگان در تكامل عينك هاي واقعي تركيبي,مانند هولولنزهاي مايكروسافت.تكامل,دركاربرد هولوگرام ها را قابل جابه جايي كرده است.

 نياز هاي دنياي تجاري به هولوگرام را بشناسيم

 هولوگرام ها در دنياي امروزه ما كاربرد هاي متفاوتي در عرصه هاي مختلفي دارند.اين را ما بايد به شما به اين صورت بگوييم كه يكي از بزرگترين عرصه هايي كه هولوگرام ها در آنها فعاليت دارند و كمي تا بسيار موفق هم بوده اند را عرصه ي تجارت ميدانيم.اما چرا ؟

امروزه يك مادر باردار كه براي يك چكاپ عادي نزد پزشك ميرود,ميتواند ضربان قلب نوزاد در حال رشد خود را بشنود و حتي يك تصوير انتزاعي فرا صوت از او ببيند.در آينده ي بسيار نزديك,تركيبي از تكنولوژي هولوگرافيك و هوش مصنوعي ميتواند اين تجربه را به چيزي حتي مطلوب تر تبديل كند و بطوري كه والدين ميتوانند تصويري سيصد و شصت درجه از نوزاد در طول چرخه ي تكامل را ببينند.
پيشرفت سريع هولوگرام ها ميتواند دنياي ما را به كل تغيير دهد و ما اين رويداد را در اطراف خود ميبينيم.از سرگرمي هايي مانند پوكمون,كه با واقعيت تركيب شده است درميابيم كه دنيا داراي نيروي مغناطيسي است و افراد را ترسيم ميكند.در فرانسه,دنياي سياست به طور موفقيت آميزي شروع به استفاده از اين تكنولوژي جديد كرده است تا در يك زمان حضار را بطور زنده در مكان هاي متعدد نمايش دهد.در طول كمپين انتخاباتي اخير فرانسه,جين لوس ملنكان,حاميان خويش را در دايجن نشان داده است در حالي كه هولوگرام هاي وي همزمان در شش شهر فرانسوي ديگر ديده ميشدند.
رشته ي طب نيز بر روي مجموعه ي عظيمي در تكنولوژي سرمايه گذاري كرده است.با پذيرش روبه افزايش هولوگرافي پزشكي براي آموزش و تحقيقات,انتظار ميرود بازار جهاني هولوگرام در سال دوهزارو بيست يك,يك و هشتاد دو ميليارد و هولرگرافي طبي در سال دوهزار و بيست و يك به تنهايي به يك ميليارد برسد.به طور كلي در دنياي ما و در دنياي تجارت اين به چه معناست؟
با مخاطبان رو به ازدياد,براي كاهش هزينه ي طراحي ياكمك به طرح هاي بد با زير سازي تصاوير هولوگرافيك,هولوگرافي به ما كمك خواهد كرد تا بطور يكپارچه دنياي واقعي و دنياي ديجيتالي را درهم ادغام كنيم.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۴:۲۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

هولوگرام هاي ديجيتال دستي يا هيوماگرام

هولوگرام هاي ديجيتال دستي يا هيوماگرام 


آرشته سازنده هولوگرام هاي ديجيتال دستي عناوين بين المللي را،زماني كه ميزبان اولين كنفرانس مطبوعات هولوگرافيك در جهان براي جام حذفي در مونيخ،آلمان بود را ساخت.شركت ثبت اختراع بين المللي مراسم بين المللي رونمايي هيوماگرام را كههولوگرام هاي دستي سه بعدي را كه براي يك تجربه ي تقابلي و فراگير ساخته شده بودند را برگزار نمود.
در نتيجه ي كار دقيق با تيم هاي فني و اجرايي در كنفرانس سالت،آرشته به شكل موفقيت آميز موقعيتي كليدي كسب كرد.جفري گاندلاش،مدير عامل شركت دوبلين،با فروش وسيع هولوگرام هاي سه بعدي بعنوان يكي از پنجاه قدرت برتر بلومبرگ و مديريت مالي برتر سال،هر ساله شناخته تر ميشود.
پاؤل دافي،مديرعامل شركت آرشته ميگويد: ما ميدانيم كه كنفرانس هايي مانند سالت همواره در حال جست و جو براي شيوه هاي منحصر به فرد براي ابداع راه هاي انگيزشي جديد و شايد كشمكش براي بهترين بودن هستند.

همه چيز درمورد تكنولوژي هولوگرافيك از راه دور

كنفرانس سالت با معرفي تكنولوژي هولوگرافيك از راه دور به سطح جديدي ميرسد در نتيجه اين كنفرانس از توجه روز افزون،اشتغال و مشاركت بهره ميبرد.
سالت،كنفرانس لاس وگاس،افراد كليدي در سرتاسر جهان شامل جو بايدن،ديويد كمرون ومديرعامل سابق سازمان سيا جان برنان،رؤساي تجاري ،افسران سياست اجتماعي و سرمايه گذاران بيش از ۴۲ كشور و ۶ قاره را گردهم مي آورد.هدف اوليه ي آن ها تسهيل بحث و بررسي در خصوص همه ي موضوعات ميباشد،از حوادث جغرافياي سياسي گرفته تا گرايشات فرا اقتصادي.
آقاي گاندلاش ميگويد:تكنولوژي هيوماگرام به من فرصت هايي را ارايه ميكند تا زمان حركت خود را محدود كرده و و حداكثر وقت خود را در شركت،جايي كه ميتوانم روي كار ارباب رجوع تمركز كنم باشم.
آقاي دافي مينويسد:ذخيره ي زمان و پول يك بخش از معادلات بزرگتر مرتبط با عناصر كليدي تكنولوژي ميباشد.
اين تكنولوژي براي شكست موانع سر راه زمان و جغرافياست.موضوع آن نيز نوآوري و شكست است.آنچه كه آرشته ميكوشد تا انجام دهد،نو آوري و ايجاد تغييرات اساسي در تمامي زمينه هاست. از مراقبت هاي پزشكي گرفته تا بستري و فراتر از آن.
با تكامل جام حذفي وكنفرانس سالت،آرشته هم اكنون با مشتريان جديدي فعاليت ميكند كه براي شكست موانع و افزايش توقعات ممكن،تمايلات يكساني را از خود بروز ميدهند.ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۰۱:۴۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

الگوي تداخلي هولوگرام

هولوگرام الگوي تداخلي

هولوگرام،الگوي تداخل ثبتي بوسيله موج هاي راديويي با شدت زيادي تابيده ميشود(superimposed) به حالتي غير قابل تخريب(حذف امواج)ياتخريب پذير(شديدترين امواج)است(ميدان الكترومغناطيس).با استفاده كردن از يك منبع نوري كاملا يكپارچه و الگوي مشخص(يا دوره‌ي پالس كوتاه)،الگوي تداخل به نحوي پايدار (stationary)است و اين قابليت را دارد كه درونلايه هاي حساس به نور متعلق به هولوگرام،حك شود.سپس هولوگرام از لحاظ تركيبات شيميايي پردازش ميگردد،در تنيجه مواد حاصله چگالي مشخصي (modulated)دارد و الگوي تداخلي را در گوشه ها(fringes)،ثابت يا ذخيره ميكند.

هولوگرام چيست؟

 هولوگرام يك ساختار فيزيكي است كه نور را به درون يك تصوير منكسر مي‌كند(diffract).آيتم “هولوگرام“مي‌تواند به هر دو مورد ماده‌ي رمزي‌شده(encoded) و تصوير حاصل دلالت داشته باشد.

يك تصوير هولوگرافي مي‌تواند با نگاه كردن به درون يك پرينت روشن‌شده(illuminated)هولوگرافي يا با تاباندن يك ليزر در يك هولوگرام و انداختن تصوير روي يك صفحه نمايش،ديده شود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۵۸:۱۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

مدل هولوگرامي دنيا

 مقاله محققان در مورد  مدل هولوگرامي دنيا

مجموعه ي اطلاعات اينده  ممكن است داستان متفاوتي را بيان كنند, اما تا كنون اطلاعات مكفي براي ارائه ي مدل جديدي وجود ندارد. اگر نظريه ي آن ها صحيح باشد, مي توانيم نتيجه گيري كنيم كه يكي از ابعادي كه تجربه كرده بوديم”اضافه” بوده است: مانند عمق در هولوگرام. در بعضي از جهات ” واقعي” نيست بلكه ناشي از ذهنيت ما از ساختاري بنيادي و مسطح است.

دانشمندان به تحليل اطلاعات ماهواره ي پلانك ادامه دادند, و در مقاله ي جديدي محققان اعلام كردند كه مدل هولوگرامي دنيا همگام با ” تورم كيهاني ” بوده است و نيايش افشردي , نويسنده ي دانشگاه واترلو در موسسه بينادي فيزيك نظري را برآن داشت تا در مصاحبه ي تلفني اعلام كند كه اين مدل, از مدل سه بعدي نيز محبوب تر بوده است.

تفاوت هاي مدل هولوگرامي دنيا و هولوگرام عادي 

” فرض كنيد كه هرچيزي كه مي بينيد, حس مي كنيد و يا به صورت سه بعدي مي شنويد ( و نيز زمان كنوني شما) همگي از سطحي دو بعدي ناشي شده اند. اين ايده شبيه هولوگرام عادي است كه تصوير سه بعدي در سطح دو بعدي كدگذاري مي شود, درست مانند هولوگرام هاي روي كارت هاي اعتباري. با اين حال, اين بار, كل جهان كد گذاري شده است.” پروفسور رياضيات كاتوس اسكندريس در دانشگاه سوتتمپتون در روزنامه هاي انتشار يافته اينگونه بيان كرده بود.

دكتر بوسو در تيم جستجو بيان مي كند كه با به كار گيري ” چند اتحاد رياضي” در قالب جاذبه ي كوانتومي براي نمايش دنياي كنوني مان ” شايد بهترين كار ممكن نباشد” اما تاكيد مي كند كه حتي اگر اين چنين باشد, فقط به اين معني است كه دنيا نوع خاصي از هولوگرام مطرح شده ي آن ها نبوده است.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۹:۳۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

مراحل توسعه بازاريابي اينترنتي

گام هاي توسعه اي بازاريابي اينترنتي

تبليغات آنلاين سريعترين ابزار در حال توسعه در تاريخ است. ما امروزه زندگيِ بدون تبليغات آنلاين را نمي توانيم تصور كنيم. در اين ۱۷ سالي كه حضور آن مي گذرد, با سرعت چشمگيري موفق شد. اين داستان جالبي است كه با پول و مشترياني عصباني  پر شده است.

هنوز كساني هستند كه از ديدن تبليغات در وبسايت ها متنفر هستند, همانطور كه يك دهه پيش از آن ها متنفر بودند. با رنگهاي گوناگون كمك به گسترش خدمات و محصولات مي كنند. حال براي فهميدن قديمي ترين شكل تبليغات , اين مقاله  را مطالعه فرماييد.

اسپم- اولين شكل از بازاريابي آنلاين

در ابتدا اينترنت به عنوان ابزاري نظامي و آموزشي به وجود امد, و هيچ گاه هدفش استفاده اي كه اكنون از آن مي شود نبود: وسيله اي پول ساز براي معاملات شبكه اي و ارتباطات.

بنابراين اولين اسپم ذاتا تبليغاتي نبود. واژه ي اسپم از فيلم كمدي “مونتي پايتون” الهام گرفته شد. در طرحواره آن, مردي با همسرش در رستوران هستند, اما هرچيزي كه سفارش مي دهند روي آن كنسرو ريخته شده, در حاليكه تلاش مي كنند غذايي بدون كنسرو سفارش دهند, وايكينگ ها در پس زمينه مي خواند

” اسپم, اسپم, اسپم فوق العاده, اسپم عالي!”

استفاده كنندگان از اينترنت بعد ها اين خيل عظيم تبليغات را اسپم يا اضافه ناميدند. بعدهامتصديان بازاريابي آنلاين اين ايده به ذهنشان رسيد كه با دادن ايميل هايي با محتواي بي ربط به موضوع و با تعداد بالا همان داستان كنسرو در طرح مونتي  پيتون را تكرار كنند.

اولين اسپم ” آرپانت” در ۱۹۷۸ بود كه از طرف شركت تجهيزات ديجيتالي گري تورِك آمده بود. اولين اسپم تبليغاتي توسط مركز وكلاي لارنس و سيگل مارتا بود, كه از اينترنت براي تبليغ قوانين حقوقي مهاجرتي استفاده كردند. هدفش تبليغات اينترنتيبود.

در طي چند سال, بازاريابان از يوزرنت به ايميل هاي شخصي تغيير رويه دادند, كه تا امروزه باقي مانده است. بيش از ۹۰ ميليون ايميل اسپم در روز فرستاده مي شود. ۸۵% از كل ايميل هاي ما در روز اسپم هستند. اما تاثير آن ها در فروش محصولات ما بسيار كم است. و اغلب ديگر براي مردم آزاردهنده نيست.

تبليغات بنري اولين گونه در بازاريابي آنلاين 

اولين گونه از  تبليغات ديجتيال  در سايت ها در سال ۱۹۹۴ ظاهر شد, كه مقدمه ي شروع تبليغات آنلاين در دنيا بود. اولين قسمت زمان آزمايش  با تبليغ كنندگان و ناشران بود, كه در صنعت تبليغات پيشگام بودند. در سال ۱۹۹۵, دابل كليك راه اندازي  شد, يكي از اولين تكنولوژي هاي تبليغاتي.

بازاريابي آنلاين 

عكس بالا يكي از قديمي ترين بنرهاي تبليغاتي است كه در ۲۵ اكتبر ۱۹۹۴ شروع شد ( بخاطر كيفيت بد بسيار متاسفيم). تبليغ كننده A&T بود و تبليغ در هاتواير انجام شد. هاتواير كمپين هاي تبليغاتي بسيار ديگري هم مانند كلاب مِد, ولوو و MCI نيز راه اندازي كرده بود كه در نهايت ليكاس با آن آشنا شد. درست بعد از آن هيولت-پكارد يكي از اولين تبليغات تعاملي آنلاين را به وجود آورد كه يك ويدئو هم در آن بود به نام ” پُنگ”.

از شروع تبليغات تا كنون , تبليغات اينترنتي بسيار متفاوت از تبليغات سنتي است. از همان ابتدا آنها تحقيقات ماركتينگ و سنجش هاي هدفمند داشتند. به هر حال, سو برداشت هاي بسياري از آن شد. تا سال هاي بعد, كارايي و  مكانيزم اين ابزرا شناخته  شده نبود


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۲۰:۳۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

هولوگرام چاپي با كيفيت

توليد برچسب هولوگرام كارآمد

برچسب هولوگرام محصول، محصول شما را شرح مي­دهد و همچنين كمك مي­كن كه از محصولات رقيب در قفسه­ ها متمايز شود.در زمان ايجاد برچسب هولوگرام محصول، قوانيني براي دتبال كردن وجود ندارد و گزينه­ هاي زيادي در چيدمان، اندازه، شكل، رنگ و غيره وجود دارد. با اين حال، دنبال كردن بعضي راهنماها قطعا مي­تواند باعث يك طراحي خوب در برچسب هولوگرام محصول شود و نهايتا فروش بيشتر در تجارت شما را در پي دارد.

اين مقاله جنبه­ هاي اصلي ايجاد يك برچسب هولوگرام محصول موثر را بازگو مي­كند و سر فصلهايي فراهم مي­كند كه شما مي­­توانيد از آن در طول پروسه­ طراحي استفاده كنيد.

نرم افزار طراحي برچسب هولوگرام

اولين گام در ايجاد برچسب هولوگرام محصول تصميم گيري اين است كه كدام نرم افزار در پروسه­ طراحي استفاده شود. گزينه­ هاي نرم افزار طراحي گرافيكيهولوگرام خوبي موجود است (Adobe InDesign,PagePlus,CorelDraw,Adobe illustrator,Xara designer Pro,Microsoft publisher). بهترين توصيه­اي كه ما اينجا مي­توانيم به شما بدهيم انتخاب يك نرم افزاري است كه شما با آن راحت هستيد. مهم است بدانيد هركدام از نرم افزارهايي كه شما انتخاب مي­كنيد بايد توانايي ذخيره/اكسپورت كارهاي شما بعنوان (EPS (ٍEncapsulated Post Script)يا PDF Portable Document Format) را داشته باشد.اين مورد بسيار مفيد خواهد بود اگر شما توانايي تبديل همه­ فونتها در فايل طراحي به طرح كلي/منحني را داشته باشيد(تبديل فونت به طرح كلي،همه­ فونتها و متنهاي شما را به فايلهاي شكلي و گرافيكي تبديل مي­كند و تضمين مي­كند كه در زمان ارسال به پرينتر همه­ متنها همان جوري كه شما مي­بينيد باقي بمانند).به اين دلايل،ما Adobe illustrator را براي ايجاد برچسب هولوگرام محصول به شما پيشنهاد مي­كنيم.

رنگهاي مورد استفاده در توليد هولوگرام

رنگهاي مورد استفاده در برچسب هولوگرام خيلي مهم هستند چون مستقيما مي­توانند تصميم خريد خريدار را احت تاثير قرار دهد ولي چندين فاكتور هست كه بايد در زمان انتخاب رنگ برچسب هولوگرام در نظر گرفته شود. براي مثال شما بايد رنگ ظرف خود را در نظرر داشته باشيد،اگر ظرف شما شفاف است شما بايد رنگ محصول خود را در نظر داشته باشيد، اگر شما مي­خواهيد كه برچسب هولوگرام شما تاثير منفي در اين زمينه نداشته باشد.

بطور سنتي، قرمز و زرد رنگهايي هستند كه مشتريان را براي خريد تحريك مي­كنند ولي هميشه بهترين گزينه نيستند. خوشبختانه، شما قرار نيست همه­ تصميمات را خودتان بگيريد. چندين ابزار آنلاين خوب وجود دارند كه مي­تواند در تصميمات برچسب هولوگرام محصوب به شما كمك كند. ColorBlender , Adobe Kuler دو ابزاري هستند كه توصيه مي­شود ولي گزينه­ هاي ديگري هم هست.

و دوباره،بياد داشته باشيد كه شما مي­خواهيد محصولتان در قفسه­ ها در مقايسه با محصولات رقيب، متمايز باشد. پس انجام تحقيقات/تحليل رقابتي در فروشگاه­هاي محل مي­تواند فكر خوبي باشد-قبل از پروسه­ طراحي برچسب هولوگرام محصول.

رنگ نقطه ­اي در مقابل چاپ رنگي كلي بر روي هولوگرام

مستقيما مرتبط با مطالب بالا، شما بايد به اين  فكر كنيد كه مي­خواهيد برچسب شما چاپ رنگي نقطه­ اي باشد يا رنگي كامل (پروسه يا CMYK هم ناميده مي­شود) با رنگ نقطه ­اي، شما محدود به انتخاب يك، يا دو يا سه رنگ هستيد. در اين نوع چاپ، شما ممكن است فقط جوهر مشكي در قسمت چاپ شده داشته باشيد، يا جوهر مشكي آبي و يا مشكي و قرمز و آبي. چاپ تمام رنگي پيچيده تر است و همه­ چهار رنگ چاپي در آن استفاده مي­شود.) Cyan, Magenta،زرد و مشكي( كه با هم مخلوط مي­شوند تا قطعه­ هاي چاپ شده را ايجاد كنند. چاپ تمام رنگي مانند يك تصوير است.

چاپ نقطه ­اي به طور سنتي گزينه­ ارزانتر است ولي بعضي از برچسبهاي هولوگرام تمام رنگي از نظر قيمت قابل رقابت هستند. بسياري چاپ كننده ­ها آپشنهاي متعددي براي برچسب هولوگرام محصول با استفاده از گزينه­ هاي رنگ نقطه ­اي و تمام رنگي ارائه ميي­­دهد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۳۵:۵۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |